Program „Stypendium radnego” wystartował!

8 października 2015 r. na krótkim briefingu prasowym, który zorganizowałem razem z radnym Tomaszem Puławskim, poinformowaliśmy o uruchomieniu programu stypendialnego, którym objęliśmy bydgoskie szkoły. Jest to realizacja naszej przedwyborczej obietnicy.

 

Celem programu „Stypendium radnego” jest wspieranie zdolnych uczniów z bydgoskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W ramach programu będziemy fundować w ciągu roku szkolnego po dwa stypendia w wysokości 1000 zł. Stypendia będą wypłacane przez 5 miesięcy, co oznacza że miesięcznie na konto ucznia trafi 200 zł.

Program stypendialny był przez nas zapowiadany w ubiegłorocznej kampanii samorządowej. To była nasza deklaracja wyborcza. Będąc radnymi nie wycofaliśmy się ze swoich obietnic. Po zakończeniu roku szkolnego postanowiliśmy wybrać pierwszych laureatów. Wybór padł na uczniów z placówek oświatowych działających w naszych okręgach wyborczych. Przy pomocy dyrekcji szkół oraz nauczycieli wskazaliśmy dwoje pierwszych stypendystów.

Nasz wsparcie chcemy skierować do zdolnych i utalentowanych uczniów, którzy oprócz wspaniałych wyników w nauce mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz w innych dziedzinach. Dodatkowym kryterium wyboru będzie sytuacja materialna rodziny z jakich pochodzą dzieci. Laureatów stypendium każdorazowo będziemy wybierać we współpracy z dyrektorami placówek oraz nauczycielami.

To pierwszy taki program stypendialny ustanowiony przez radnych miejskich w Bydgoszczy. Mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą nasze koleżanki i koledzy z Rady Miasta. Jesteśmy przekonani, że w Bydgoszczy jest wielu utalentowanych uczniów, którzy zasługują na wsparcie.

Zachęcam do przeczytania krótkiej relacji z konferencji prasowej na www.enjoybydgoszcz.pl