Sesja Rady Miasta Bydgoszczy

28 listopada 2018 r. odbyła się IV sesja Rady Miasta Bydgoszczy. Podczas posiedzenia odbyło się pierwsze czytanie budżetu miasta 2019 r.

Jeżeli mają Państwo pomysły, uwagi dotyczące budżetu miasta na 2019 r. zachęcam do kontaktu.

 

 

 

 

Ponadto został przyjęty Gminny Program Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+; przegłosowano zgodę na powołanie i przystąpienie do Stowarzyszenia „Droga Ekspresowa S10”; wybrano przedstawicieli Rady Miasta Bydgoszczy do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy na IV kadencję 2017-2020 oraz wystosowano apel do Premiera RP o odwołanie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Wiele uwagi skupiła na sobie dyskusja na temat festiwalu Camerimage. Moim zdaniem powinno odbyć się spotkanie Pan Marek Żydowicz, Prezydent Bydgoszczy, radni. Nie może mieć miejsca sytuacja, podczas której płacimy za wydarzenie, które za chwilę będzie w innym mieście.

Pora rozpocząć projekt związany z kulturą, promujący Bydgoszcz. Pomysłem może być festiwal teatralny, dlaczego? Ponieważ mamy odpowiednie zaplecze – Teatr Polski, budujemy Teatr Kameralny, a Opera Nova wkrótce wzbogaci się o czwarty krąg.